Prototypowanie

Kwiecień, to miesiąc jednoznacznie kojarzony z wiosną, która w ostatnich dniach coraz chętniej zaprasza nas do wyjścia na zewnątrz i zaczerpnięcia świeżego powietrza w pełnym słońcu. Pora soczystej zieleni i pierwszych ciepłych dni sprawiła, że projekt Przebudowy ulicy Długiej i Długiego Targu również „wyszedł na zewnątrz”.

Wraz ze studentami Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej w dniach 15-17 kwietnia odbyło się tzw. prototypowanie na Trakcie Królewskim. Przy pomocy najprostszych elementów, takich jak ławka, donica z drzewkiem czy barierka studenci przygotowali kilka koncepcji nowego, dotąd niespotykanego w tej przestrzeni układu umeblowania ulic.

Sam układ poszczególnych elementów to nie wszystko. Zamierzeniem prototypowania było zdobycie wiedzy na temat zmian w sposobie użytkowania ulicy Długiej i Długiego Targu w zależności od ustawienia mebli miejskich. Studenci dokonywali własnych obserwacji, a dodatkowo użytkownicy Traktu proszeni byli o opinie na temat nowych ustawień.

Jesteśmy pewni, iż już niedługo będziemy mogli podzielić się z Państwem najciekawszymi wnioskami z weekendowych obserwacji. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.